Events

Artur Gotz prezentuje „TORUŃSKIE PIERNIKI”
spektakl dla dzieci z cyklu „Legendy polskie”
reżyseria i wykonanie Artur Gotz
współpraca animacyjna Dawid Ludkiewicz
produkcja Teatr The Imagination w Londynie
muzyka Jan Kućmierczyk
lalki Anna Stelmachów
dekoracje Bożena Falkowska
realizacja dźwięku Marcin Tomsia
Bajka dla dzieci w wieku od lat 4.

„Toruńskie pierniki – najwspanialsze w świecie.
Każdy o tym się przekonał- teraz i Wy wiecie!”

Ciasteczka z Torunia zdobyły ogólnopolską, a nawet międzynarodową sławę, ale mało kto wie w jaki sposób rozpoczęto produkcję tych smakołyków w nadwiślańskim grodzie.
Legenda opowiada o losie biednego cukiernika Bogumiła, który zakochuje się w Kasi, córce mistrza Bartłomieja. Niestety nie może się z nią ożenić, ponieważ ojciec jego wybranki chce wydać Kasię za mąż za starszego, ale za to bogatszego Pankracego… Załamany i smutny Bogumił rozpoczyna tułaczkę po świecie czyniąc dobre uczynki. Ratuje kiedyś tonącą pszczołę i od tej pory zaczyna pomagać mu całe leśne królestwo. Do Torunia przybywa wreszcie król i czekają na niego rozmaite niespodzianki…

Spektakl grany jest w planie żywym i lalkowym.
Wśród kolorowej scenografii pojawiają się liczne postaci (Bogumił, Bartłomiej, Pankracy, Kasia, Królowa Lasu, Król, Pszczółka etc.).
Dodatkową atrakcją spektaklu jest wspaniała muzyka i melodyjne piosenki.

Spektakl prezentowany był w Polsce, a także w Wielkiej Brytanii.
Czas trwania: około 40 minut.

FRAGMENTY RECENZJI:
Dziennik Polski, Londyn, 27.10.2003

„(…) Artur Gotz z właściwym dla siebie młodzieńczym optymizmem dociera bardzo celnie do dziecięcej wyobraźni, wywołując uśmiech na twarzach rozbawionych dzieci i dorosłych widzów.(…)”

“Młody aktor wspaniale radzi sobie na scenie (…) – wszystko wykonuje płynnie z dużą dozą wyczucia aktorskiego.
Zmiana głosu, śpiew czy taniec – wszystko następuje z niewymuszoną spontanicznością. (…)
Aktor potrafi nawiązać żywy kontakt z publicznością. (…)

Dłuższy biogram:

 ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie wokalista i aktor młodego pokolenia, absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu (2006 r.), prezes Fundacji Kultury i Sportu w Warszawie.

Występuje na scenie od jedenastego roku życia, a w wieku 15 lat rozpoczął współpracę z Teatrem The Imagination w Londynie, gdzie wystąpił w trzech premierach.

Po studiach związany z teatrami Warszawy (Współczesny, Kamienica, 6. piętro), Łodzi (Nowy) i Chorzowa (Rozrywki). Aktualnie aktor Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi, współpracuje z Teatrem Piosenki Romana Kołakowskiego i Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. J. Kiepury w Warszawie.

Jako wokalista debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę   z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Z jego piosenką wydał singiel „Usposobienie przyjemne”, a w sierpniu 2010 odbyła się premiera jego debiutanckiej płyty „Obiekt seksualny” z 17 piosenkami o tematyce damsko-męskiej. W 2015 r. ukazała się druga płyta Artura Gotza “Mężczyzna prawie idealny” z piosenkami satyrycznymi, które napisała dla niego Agnieszka Chrzanowska. Trzeci solowy album artysty „Kabaret Starszych Panów. Przeboje wszech czasów śpiewa Artur Gotz” ukazał się w Walentynki 2018 r.

Artur Gotz zagrał ponad 400 solowych recitali w całej Polsce, a także w Amsterdamie, Berlinie, Brukseli, Budapeszcie, Londynie, Oxfordzie, Pradze, Wiedniu, na Cyprze oraz podczas dwóch tournée po USA (m.in. Los Angeles, Las Vegas, New Jersey, Boston, Cincinnati, Portland, San Diego, Seattle), a także podczas trasy po Australii (Sydney, Melbourne, Perth, Adelajda, Newcastle Hobart na Tasmanii). Artysta zagrał również duże radiowe koncerty na antenie Radia RDC w Warszawie, Radia Kraków, Radia Gdańsk, Radia Łódź, Radia Lublin, Radia PiK w Bydgoszczy, Radia Olsztyn i Radia Rzeszów. 

Występował na festiwalach teatralnych w Czechach, Francji, Słowacji, Wielkiej Brytanii i na Łotwie, a także na 27. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2006 r. w koncercie EnergiaPro Młodzi.

Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean’a Connery.

Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej, w 2013r. otrzymał Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Łodzi, a w 2014r. Stypendium Miasta Stołecznego Warszawy. Laureat nagrody„Wokalista Roku 2015” i „Wokalista Roku 2016”.

Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie „Karol – człowiek, który został papieżem” (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w „Wielkich ucieczkach”, Wojtka Wystracha w „Ścianie śmierci” oraz w popularnych serialach m.in. „Na Wspólnej”.

Jest głównym bohaterem powieści „Idol” Marty Fox.
Oficjalna strona artysty: www.arturgotz.pl

Recent

See also

New Year’s Eve Ball 2022 – 31 December 2021 start 7:30PM 🗓

See more

See also

Night Party Texas Style – Saturday 4 December 2021 at 7:30 PM 🗓

See more

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *